Zabawki spełniają ogromnie istotną rolę w rozwoju dziecka. Każdy z nas z pewnością pamięta parę tych ulubionych, które zajmowały nam wolne dni i z ich pomocą tworzyliśmy przeróżne historie. Zabawa pomagała nam rozwinąć wodze fantazji i przenosić się w niesamowite światy. Dzięki nim zapewnialiśmy sobie ruch i interpretowaliśmy rzeczywistość na swój własny, dziecięcy sposób. Zabawki odegrały ogromną rolę w naszym dorastaniu i kształtowaniu się naszych umiejętności poznawczych.

 

Rozwój emocjonalny.

Dzięki zabawkom dziecko kreuje własną rzeczywistość, w której wyraża swoje emocje i uczucia. Za pomocą nich nasze pociechy mogą powtarzać scenki z życia, z którymi miały styczność lub znają je tylko z obserwacji. Dzięki temu przygotowują się do przyszłych reakcji w danych sytuacjach i przez przerobienie ich wcześniej mogą sobie z nimi również lepiej poradzić. Pomaga to także maluchom na przyzwyczajanie się do zasad i reguł panujących w świecie. U najmłodszych zabawki z pozytywkami czy wibracjami pozwolą rozwijać ciekawość i skupienie.

 

Rozwój społeczny.

Małe dzieci potrzebują rozwijać swoje umiejętności społeczne zanim wkroczą w dalsze życie i rozpoczną kontaktować się z rówieśnikami. Przed pierwszymi przyjaciółmi dzieci rozmawiają i ćwiczą różne sytuacje społeczne za pomocą świata zabawek. W dalszych etapach rozwoju wspólne zabawy, dzielenie się swoimi przedmiotami pomaga im nawiązywać przyjaźnie, rozwija pozytywne cechy i uczy zasad w relacjach międzyludzkich.

 

Zabawki dla najmłodszych

Od najwcześniejszych lat naszych pociech warto zapewniać im zabawki, aby wzmacniać ich zainteresowanie światem. Kąpiele bywają trudne, gdy towarzyszy im nuda bądź strach. Zadbaj o to, aby pluskanie w wodzie kojarzyło się Twoim dzieciom z zabawą i przyjemnością. W tym celu najlepszą pomocą dla rodziców zmagających się z trudnościami podczas zabiegów pielęgnacyjnych są zabawki kąpielowe. Miękkie książeczki, które piszczą i mienią się przeróżnymi kolorami są uwielbiane przez dzieci. Zajmują malucha na długi czas podczas, którego Ty możesz zająć się obmywaniem jego delikatnej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close