Każda kobieta, która dowiaduje się o tym, że wkrótce zostanie matką zaczyna planowanie i tworzenie list najpotrzebniejszych rzeczy. Macierzyństwo to odpowiedzialna rola dlatego chcemy zapewnić dziecku bezpieczeństwo i dobry start. Na rynku znajduje się wiele sprzętów, które dedykowane są młodym rodzicom i ich pociechom. Wiele z nich jest jednak mało pomocnych lub na dłuższą metę niepotrzebnych. Bardzo częstym urządzeniem jest niania elektryczna, ale czy warto ją kupić?

Kontrola na odległość.

Tradycyjne nianie służą do alarmowania rodzica o przebudzeniu i płaczu dziecka. Znaleźć można również udoskonalone modele o np. monitor oddechu, który jest dodatkową opcją, idealną dla “gadżeciarzy” i rodziców zmagających się z chorobami dziecka związanymi z oddechem, takimi jak bezdech senny. Ten sprzęt szczególnie sprawdzi się u rodziców, którzy że pociechy swoje noce spędzać będzie we własnym pokoju. Niania elektroniczna alarmuje o płaczu za pomocą dźwięku i świecącej diody.

Dlaczego Twoje dziecko może płakać?

Powodów płaczu niemowlęcia może być naprawdę dużo, ale jedno jest pewne – Twoje dziecko chce Cię o czymś poinformować. Dopóki nie nauczy się mówić płacz służy do komunikowania się z rodzicami i całym otoczeniem. Kiedy towarzyszą mu ściśnięte dłonie w piąstki i napięte ciało, oznacza to że maluszka coś zdenerwowało czy rozzłościło. Bardzo często jest to reakcja na brak zainteresowania ze strony rodziców. Drżenie wargi może oznaczać, że dziecku jest zimno, zwłaszcza gdy towarzyszy temu zjawisku również płacz. Kwilenie, które po czasie przemienia się w rytmiczne szlochanie bardzo często jest oznaką głodu. Najczęściej wtedy maluch przekrzywia główkę na bok i rączki ustawia koło ust. Żeby się upewnić czy naprawdę jest głodny, przyłóż do jego ustek zwilżony palec i zobacz czy zacznie go ssać. Różne dźwięki płaczu mogą oznaczać zarówno głód, znudzenie, strach, ale i złe samopoczucie. Przy każdym takim sygnale należy sprawdzać czy dziecku czegoś nie brakuje i jak się aktualnie czuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close