Kobieta dowiadując się, że spodziewa się dziecka zaczyna planować i rozmyślać nad listą najpotrzebniejszych rzeczy. Z biegiem czasu wciąż powstają nowe sprzęty lub udoskonalane są stare. Łatwo pogubić się wśród sklepowych półek, ale z pomocą niektórych z tych urządzeń ułatwisz sobie okres wczesnego macierzyństwa. Największym ułatwieniem dla kobiet stał się laktator i na jego zakup decyduje się zdecydowana większość młodych matek. Jest niezawodnym wsparciem, które może Ci towarzyszyć w podróży, w domu, na spacerach czy jedząc obiad w restauracji.

Czym jest laktator?

Pokarm matki, który dostarczany jest przez nią dziecku, ma ogromną wartość i wielkie znaczenie w rozwoju malucha. Zmniejsza ryzyko chorób, wzmacnia odporność, pomaga uodpornić dziecko na alergię, a także tworzy więź pomiędzy matką, a jej pociechą. Kobiety zawdzięczają karmieniu piersią szybszy połóg, oszczędność pieniędzy i lepsze samopoczucie spowodowane brakiem bolesności pełnych piersi. Laktator pomaga nam uniknąć zapaleń i kamieni spowodowanych nadmiarem pokarmu. Odciągnięte mleko możemy przechowywać w lodówce i mrozić. Na rynku znajdują się ich dwa rodzaje: laktator elektryczny i ręczny.

Jaki laktator wybrać

Laktator ręczny to urządzenie wyposażone w pompkę, gruszkę lub lejek za pomocą, których odprowadzany jest pokarm z piersi. Ten rodzaj jest szybki do złożenia, umycia i bardzo łatwy w obsłudze. Dodatkowo jest lekki i przenośny dlatego też to idealny wybór dla podróżujących matek. Laktator elektryczny jest z kolei opcją dla zapracowanych kobiet. Jest dużo prostszy w obsłudze, szybszy w działaniu i efekty pracy są lepsze, gdyż sprzęt wykonuje całą pracę za świeżo upieczoną mamę. Całe mleko odprowadzane jest bezpośrednio do butelki, a dzięki temu zaoszczędzisz swój czas i brudzenie dodatkowych naczyń. Kobieta może również odpowiednio ustawić fazę ssanią co wpływa na komfort użytkowania. Dzięki cichemu trybowi pracy umożliwia dyskretne odessanie pokarmu gdziekolwiek się znajdziesz, a jego lekkość i poręczność ułatwia podróżowanie i transport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close